راه طی شده

دست نوشته های سیاسی و فرهنگی سمیرا خطیب زاده

راه طی شده

دست نوشته های سیاسی و فرهنگی سمیرا خطیب زاده

راه طی شده
"و حالا از یک راه طی شده با شما حرف می‌زنم.
سعی کردم که خودم را از میان بردارم تا هرچه هست خدا باشد و خدا را شکر بر این تصمیم وفادار مانده‌ام. البته آنچه که انسان می نویسد همیشه تراوشات درونی خود او است، اما اگر انسان خود را در خدا فانی کند آنگاه این خداست که در آثار ما جلوه‌گر می‌شود. حقیر اینچنین ادعائی ندارم اما سعی‌ام بر این بوده است"
نوشته شهید سید مرتضی آوینی
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۱ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

نویسنده: سمیرا خطیب زاده

dddzca

«فرماندهی از پشت صحنه»[1] راهبردی که ایالات متحده امریکا در یمن مورد استفاده قرار داده است. روزنامه «وال استریت ژورنال» در همان روزهای آغازین حمله عربستان سعودی به یمن اعلام کرد: «هواپیماهای شناسایی آمریکا دائماً بر فراز یمن در حال پرواز هستند، اهداف را شناسایی می‌کنند و این در واقع پنتاگون است که به عربستان دستور می‌دهد کجا را باید بمباران کند.» از این رو این جنگ را باید رویارویی آمریکا و یمن دانست. از این بابت عجیب نیست که خبر آغاز جنگ درست نیم ساعت پس از شروع حملات هوایی و بمباران نه در ریاض که  از سوی سفیر عربستان در واشنگتن اعلام می‌شود!

این راهبرد برای نخستین بار نیست که توسط آمریکا استفاده قرار می‌گیرد، حافظه تاریخی جهان اگر یاری کند در سال 2011 هم این انگلیس و فرانسه بودند که لیبی را بمباران می‌کردند البته باز هم به دستور و فرماندهی آمریکا. باراک اوباما در آگوست همان سال از نقش واشنگتن در این جنگ پرده برداشت و خود او بود راهبرد کشورش را در این میدان «فرماندهی از پشت صحنه» نامید.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۱:۰۲
سمیرا خطیب زاده