راه طی شده

دست نوشته های سیاسی و فرهنگی سمیرا خطیب زاده

راه طی شده

دست نوشته های سیاسی و فرهنگی سمیرا خطیب زاده

راه طی شده
"و حالا از یک راه طی شده با شما حرف می‌زنم.
سعی کردم که خودم را از میان بردارم تا هرچه هست خدا باشد و خدا را شکر بر این تصمیم وفادار مانده‌ام. البته آنچه که انسان می نویسد همیشه تراوشات درونی خود او است، اما اگر انسان خود را در خدا فانی کند آنگاه این خداست که در آثار ما جلوه‌گر می‌شود. حقیر اینچنین ادعائی ندارم اما سعی‌ام بر این بوده است"
نوشته شهید سید مرتضی آوینی
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

نویسنده: سمیرا خطیب زاده

بیلیلی
 هر از چندگاهی سر و صدای حقوق بشرشان بلند می‌شود و گوش فلک را پر می‌کند. «حقوق بشر»، موضوعی که همیشه دستاویزی برای قدرت‌های بزرگ بوده و هست تا به اهداف سلطه‌گرانه خویش دست یابند و در این میان کشورهای هدف را تحت فشار رسانه‌ای و عملیات روانی قرار دهند. این بار هم گویا سوژه نخ‌نمای «وضعیت زنان در زندان‌های ایران» کلید خورد، آن هم به بهانه وضعیت فردی به نام نرگس محمدی در زندان.
این رسانه‌ها سال‌هاست که بلافاصله پس از هر دستگیری و بازداشت عناصر داخلی خود به صورت زنجیره‌ای، خبر از بیماری یا عدم رسیدگی پزشکی به فرد بازداشت شده را روی خط خود برده و از این سناریوی تکراری نهایت بهره را می‌برند! و اندکی بعد کذب این ادعاها تشت رسوایی مدعیان را از بام به زیر می‌افکند.
هرچند این هیاهو و جوسازی رسانه‌های بیگانه دیگر برای مردم ایران عادی شده و این شیوه مظلوم‌نمایی و انتساب دادن تهمت و افتراء به نظام جمهوری اسلامی دیگر برای مردم ما رو شده است.
اما جای یک سؤال اساسی و مهم در این میان خالی است. به راستی آمریکا که تا این حد برای وضعیت زنان زندانی ایرانی سینه‌‌چاک می‌کند، آیا پیگیر وضعیت زنان زندانی کشور خویش نیز می‌باشد؟! آیا زنان در زندان‌های آمریکایی و اروپایی در شرایط ایده‌آل و مطلوبند؟!

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۳۷
سمیرا خطیب زاده

نویسنده: سمیرا خطیب زاده

ضصثضص

دل به دریا می زدید اما قبلش، دلتان را به آسمان ها گره زده بودید. آبی دریا و آبی آسمان پیش چشم شما یکی بود، اصلا تمام رنگ ها برای شما یکی شده بود، حتی رنگ سیاهی آن گور دسته جمعی! چرا که همه رنگ ها برای شما رنگ خدا گرفته بود.

دنیا برای همیشه ثبت کرد که با دستان بسته هم می توان پرواز کرد. پرواز تا بی نهایت!

فکرش هم قلب آدم را  پاره پاره می‌کند. در آن نفس‌های آخر چه گفتید و چه خواستید؟! حیف، هیچ خبرنگار و رسانه ای در آن لحظات آنجا نبود، تا عمق رضالت و قساوت بشر و در کنارش، عمق زیبایی کوچ دسته‌جمعی 175 مرغ دریایی عاشق را به تصویر بکشد.

شاید با نفس هایی که به شماره افتاده بود هم «یا حسین » گفتید که روز میلاد سید و سرورشهیدان مولا حسین(علیه السلام) پرده از مظلومیتتان برداشته شد. اگر شما نبودید عیار مردی و مردانگی برای همیشه پنهان می‌ماند، آمدید تا یاد آوریمان کنید چگونه زیستن را.

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ خرداد ۹۴ ، ۱۳:۰۲
سمیرا خطیب زاده