راه طی شده

دست نوشته های سیاسی و فرهنگی سمیرا خطیب زاده

راه طی شده

دست نوشته های سیاسی و فرهنگی سمیرا خطیب زاده

راه طی شده
"و حالا از یک راه طی شده با شما حرف می‌زنم.
سعی کردم که خودم را از میان بردارم تا هرچه هست خدا باشد و خدا را شکر بر این تصمیم وفادار مانده‌ام. البته آنچه که انسان می نویسد همیشه تراوشات درونی خود او است، اما اگر انسان خود را در خدا فانی کند آنگاه این خداست که در آثار ما جلوه‌گر می‌شود. حقیر اینچنین ادعائی ندارم اما سعی‌ام بر این بوده است"
نوشته شهید سید مرتضی آوینی
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۲ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

نویسنده: سمیرا خطیب زاده

زیبسی

امروز خبر پر کشیدنت را بعد از تحمل درد و رنج آن بیماری سخت شنیدم، درد آور بود و باورنکردنی، نه تنها برای من، که برای همه کسانی که چهره گمنام شما را در پشت تمام کتاب های موسسه پژوهش های کیهان، تمام سطر سطر پاورقی کیهان می شناختند.

هیچ گاه گمان نمیکردم که موضوع یادداشتم خبر رفتن شما باشد.

بدون اغراق، از یاران صدیق و دلسوز نظام بودی. داستان آشنایی من با شما بر می گرد به روزهای سال  86 ، آن روز که نوشته هایم را برای روزنامه فرستادم. گمان نمی کردم که یادداشت هایم برای روزنامه ای که به عنوان محملی برای نویسندگان بزرگی است که برای انقلاب و نظام قلم می زنند، ارزشی داشته باشد.

اما از دفتر شما با من تماس گرفته شد. تا آن روز نمی شناختتمتان. آمدم و نشستم در آن اتاقی که تا سقفش پر از کتاب بود. روی میز شما آن قدر کتاب و روزنامه و مجله های جالب توجه بود که اگر پشتش می نشستید چهره شما معلوم نمی شد. سادگی اتاق شما باور کردنی نبود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آبان ۹۵ ، ۱۱:۰۵
سمیرا خطیب زاده

نویسنده: سمیرا خطیب زاده

سصبثقبثسق

«اشتغال زنان» موضوعی که این روزها به سر تیتر اخبار حوزه زنان بدل گشته و حاشیه ای که متاسفانه تبدیل به «اصل» تبدیل شده است.

این موضوع در حالی مکررا و به عناوین مختلف از زبان مسئولان دولتی مطرح می شود که گویا فراموش شده است که وظیفه اصلی و مهم زن «همسر داری» و نقش مهم «مادری» است.

کار بدانجا می رسد که چند روز پیش بالاترین مقام مسئول در حوزه زنان و خانواده دولت در موضع گیری عجیبی می گوید:« مسئولیت‌های خانه‌داری و مراقبت از فرزندان، مانع مشارکت تأثیرگذار سیاسی و اجتماعی زنان است.»

و در ادامه حتی پا را فراتر گذاشته و رسیدگی به خانواده را همچون منگنه ای!! می داند که زنان کشورهای در حال توسعه در آن گرفتارند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۵ ، ۱۳:۲۴
سمیرا خطیب زاده