راه طی شده

دست نوشته های سیاسی و فرهنگی سمیرا خطیب زاده

راه طی شده

دست نوشته های سیاسی و فرهنگی سمیرا خطیب زاده

راه طی شده
"و حالا از یک راه طی شده با شما حرف می‌زنم.
سعی کردم که خودم را از میان بردارم تا هرچه هست خدا باشد و خدا را شکر بر این تصمیم وفادار مانده‌ام. البته آنچه که انسان می نویسد همیشه تراوشات درونی خود او است، اما اگر انسان خود را در خدا فانی کند آنگاه این خداست که در آثار ما جلوه‌گر می‌شود. حقیر اینچنین ادعائی ندارم اما سعی‌ام بر این بوده است"
نوشته شهید سید مرتضی آوینی
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
نویسنده : سمیرا خطیب زاده

✅پرده اول:خرمشهری که آزاد شد!

🔻سال 1361 است و سرنوشت این انقلاب به پیروزی نفس گیر ما در عملیات بیت المقدس گره خورده. 575 روز است که خرمشهر در اشغال دشمن بعثی عراق است و رزمندگان ما برای آزادیش سر از پا نمیشناسند.

🔻تمامی شواهد و قرائن و معادلات نظامی میگویند که آزاد سازیش کار سخت و دشواری است، همت بلند میخواهد و روحیه بزرگ. و سرانجام همان روحیه « شهادت طلبی» است که کاری می کند کارستان، وقتی در دیدگاه تو شهادت بالاترین سعادت باشد و پیروزی را در انجام وظیفه و تکلیف معنا کنی، دیگر بزرگترین ارتش دنیا هم جلودارت نخواهد بود!!

🔻 زیبایی کار آنجاست که با همه بزرگی کاری که صورت گرفته، من و ما را هیچ بپنداری و همه نتیجه را در دستان پر قدرت خداوند بدانی، حتی همین شیرینی پیروزی را . و بگویی:«خرمشهر را خدا آزاد کرد.»


✅پرده دوم: خرمشهرهایی که باید آزاد شود!!!

🔻35سال از شیرینی آزاد سازی خرمشهر میگذرد، اما در این سو دست هایی مخفیانه و از سر جهالت(اگر نگوییم از سر خیانت) دست بکار می شوند. و در کمال ناباوری پای سندی(2030) را امضا میکنند که شهادت و شهادت طلبی را عین خشونت می داند!!!

🔻انگار یادشان رفته است که اگر همین روحیه همت و  شهادت طلبی نبود، با آن امکانات ناچیز نظامی و تحریم تسلیحاتی که از سوی غرب شده بودیم، قافیه جنگ هشت ساله را همان دو روز اول باخته بودیم!!

🔻چرا راه دور برویم؟! همین بیخ گوشمان سوریه و عراق، اگر نبود روحیه همت و شهادت طلبی مدافعان حرم با غیرت ایرانی، امضا کنندگان این سند(2030) باید آرزوی یک شب آسوده خوابیدن را به گور میبردند!!

🔻در شرایطی که ترامپ اولین سفر خارجی اش را خرج تا دندان مسلح کردن عربستان میکند، شعار منزوی کردن ایران را میدهد و در جمع صهیونیست ها آن هم در کنار گوشمان برای منازعه ای تمام عیار با ما رجز خوانی میکند، حذف درس «شهید فهمیده» و اخیرا بیت شعری از کتاب دوم دبستان که به شهیدان اشاره دارد(در راستای اجرای سند 2030)، اگر خیانت به نظام نیست، چه نام دارد؟!

🔻کوتاه سخن آنکه در سوم خرداد ماه 1396، یعنی درست 35سال بعد از آن پیروزی آسمانی، هنوز خرمشهرهای زیادی داریم که باید با بصیرت و آگاهی و دل و گوش جان سپردن به کلام ولایت آزادش کنیم، هوشیار باشیم که قافله را نبازیم و خرمشهرها را دو دستی تقدیم دشمن کنیم!!

پی نوشت: این مطلب در تاریخ سوم خرداد 1396 در کانال تلگرامیم با آدرس Dr_khatibzadeh@ و سایت طنین یاس کار شده است.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">