راه طی شده

دست نوشته های سیاسی و فرهنگی سمیرا خطیب زاده

راه طی شده

دست نوشته های سیاسی و فرهنگی سمیرا خطیب زاده

راه طی شده
"و حالا از یک راه طی شده با شما حرف می‌زنم.
سعی کردم که خودم را از میان بردارم تا هرچه هست خدا باشد و خدا را شکر بر این تصمیم وفادار مانده‌ام. البته آنچه که انسان می نویسد همیشه تراوشات درونی خود او است، اما اگر انسان خود را در خدا فانی کند آنگاه این خداست که در آثار ما جلوه‌گر می‌شود. حقیر اینچنین ادعائی ندارم اما سعی‌ام بر این بوده است"
نوشته شهید سید مرتضی آوینی
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۵ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

نویسنده: سمیرا خطیب ز اده

یسسب

سخنی کوتاه با سید حسن خمینی:

بنیانگذار انقلاب اهل سهم خواهی نبود/ بزرگترین سهم انقلاب را برای پابرهنگان می دانست

سید حسن عزیز!

بدون شک ارادت و محبت قلبی شما به امام خمینی(ره) نه به عنوان پدربزرگ، بلکه به عنوان مردی تاریخ ساز در جهان، که با بنیانگذاری انقلاب اسلامی حرکتی مبارک را در پیروزی حق بر علیه باطل آغاز کرد از همه ما بیشتر است.

 شما یادگار امام روح الله (ره) هستید. همو که فارغ از همه ی جناح بندی ها و صف کشی های سیاسی بود و خود را متعلق به چپ و راست نمی دید و همه ی اقشار جامعه با هر نگرش و هر دیدگاهی او را متعلق به خود می دانستند.

همو که هر چند به اعتراف جهانیان بیشترین رنج و خون دل را برای پیروزی این انقلاب و بعد از آن به ثمر نشستن آن متحمل شد؛ اما هیچ گاه سخنی از سهم و سهم خواهی از انقلاب به میان نیاورد.

همو که با وجود عظمت روح معنوی و چهره شناخته شده و جهانی اش خود را خدوم و خدمتگزار مردم می دانست و رسیدگی به حال محرومان و پابرهنگان ایران و جهان را جزو وظایف ذاتی خویش و انقلاب اسلامی که بنیان نهاده بود بر می شمرد.

آری امروز بدون شک الگوی عملی و رفتاری شما، همان پدر بزرگی است که با کاخ نشینی و خوی استبدادی و سهم خواهی از مردم به شدت بیگانه بود و در عوض جانش را در راه احقاق حق کوخ نشینان عالم فدا می کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ آذر ۹۴ ، ۱۳:۲۸
سمیرا خطیب زاده

نویسنده: سمیرا خطیب زاده

یییی

پدر سه شهید بود و از دیروز پسر چهارمش "علی" هم به خیل شهدا پیوست،  فرزندانی که در زمان حیاتشان از همراهان و یاوران  پدرشان در حوزه مقاومت و ایستادگی بودند..

سخنرانی های پر حرارتش در لندن، لبنان، آفریقا و دیگر کشورها شور انقلابی را در مسلمانان و شیعیان جاری می ساخت و هرجای که ندای ظلمی شنیده می‌شد، در برابر آن قد علم می کرد.

خود را شاگرد و مقلد امام خمینی (ره) می دانست و بدون شک شاگردی امام(ره) خود درس تمام عیار مبارزه با استکبار است.

در مورد امام اینگونه سخن می گفت:« امام خمینی (ره)همان شخصیتی بود که توانایی تشکیل حکومت اسلامی را دارا بود و ما در حقیقت شیفته انقلاب اسلامی به رهبری ایشان شدیم.»

و از جذبه خمینی(ره) بر روح خویش اینگونه سخن به میان آورد:« ما بدون آنکه به مذهب ایشان توجهی داشته باشیم ، خودمان را پیرو ایشان می دانستیم  و من در اولین گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی  در سال 1980 من به عنوان یک دانشجو به ایران آمدم. در بازگشت به نیجریه آنچه که از شخصیت ایشان دریافت کردم سعی کردم برای دانشجویان بازگو کنم، وقتی مردم متوجه شدند من از ایران بازگشتم صدها تن برای دیدار من آمدند، این نشان دهنده میزان اثر گذاری شخصیت امام (ره) در نیجریه  بود. ما در ابتدا در نیجریه انگشت شمار بودیم ولی الان میلیون ها نفر هستیم که پیرو امام (ره) هستیم.»

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ آذر ۹۴ ، ۱۳:۱۸
سمیرا خطیب زاده

نویسنده: سمیرا خطیب زاده

ییییی

اجتماع پرشور و عظیم اربعین حسینی به پایان رسید و هنوز هم با گذشت چند روز از پایان اربعین همه زائران این مراسم باشکوه به طور کامل به موطن خویش باز نگشته اند. اربعین حسینی (ع) به عنوان بزرگترین و باشکوه ترین تجمع دینی در جهان که شمار زائران آن پنج برابر شمار حجاج بیت الله الحرام  و مهمتر و عظیم تر از بسیاری مراسمات ادیان و فرق مذهبی دیگر جهان همچون جشنواره بزرگ «کوم میلا» در هندوستان است چشم بسیاری از خبرگزاری ها و رسانه های جهانی را به خود خیره کرده است. هر چند که امپراطوری های عظیم رسانه ای دنیای استکبار همیشه چشم خود را به صورت عامدانه بر این تجمع عظیم جهانی بسته اند و از انعکاس دقیق و درست آن چشم پوشیده اند.

آمار و ارقام مطرح شده در این اجتماع عظیم چنان است که هر خواننده و شنونده ای را مبهوت می کند.

شهر مقدس کربلا در روز اربعین بیش از 27 میلیون زائر از سراسر دنیای اسلام دارد، درحالی که کل جمعیت عراق 35 میلیون نفر است. یعنی مردم دنیا در یک روز شاهد رژه و مانور باشکوه 27 میلیونی از مسلمانان جهان و عشاق حسینی (ع) است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ آذر ۹۴ ، ۰۸:۰۰
سمیرا خطیب زاده

نویسنده: سمیرا خطیب زاده

ییییی

کاهش جمعیت و تحدید نسل موضوعی که از چند سال گذشته به یکی از دغدغه های  اصلی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده تبدیل شد، زنگ خطری که هوشیارانه به صدا در آمد و  بسیاری از کارشناسان جمعیت شناسی و جامعه شناسی را به پای کار کشاند.

درست پاییز سال 1391 بود که مقام معظم رهبری در سفری که به استان خراسان شمالی داشتند مساله افزایش جمعیت را به طور صریح با مردم در میان گذاشتند و این مسأله را از جلسات رسمی با مسئولان مختلف، به میان اقشار مردم نیز سرایت دادند. در بیانات ایشان آمده بود: « یکى از مهمترین موجودى‌ هاى با ارزش ما، همین نسل جوانِ تحصیلکرده است. نسل جوان تحصیلکرده، هم شجاعت دارد، هم امید دارد، هم نشاط و تحرک دارد. من همین جا در داخل پرانتز عرض بکنم؛ یکى از خطاهائى که خود ما کردیم - بنده خودم هم در این خطا سهیمم - این مسأله‌ تحدید نسل از اواسط دهه‌ 70 به این طرف باید متوقف می شد. البته اولى که سیاست تحدید نسل اتخاذ شد، خوب بود، لازم بود، لیکن از اواسط دهه‌ 70 باید متوقف می شد. این را متوقف نکردیم؛ این اشتباه بود. عرض کردم؛ مسئولین کشور در این اشتباه سهیمند، خود بنده‌ حقیر هم در این اشتباه سهیمم. این را خداى متعال و تاریخ باید بر ما ببخشد. نسل جوان را باید حفظ کرد. با این روند کنونى اگر ما پیش برویم -من چندى پیش هم در ماه رمضان در سخنرانى گفتم - کشور پیر خواهد شد. خانواده‌ ها، جوانها باید تولید مثل را زیاد کنند؛ نسل را افزایش دهند. این محدود کردن فرزندان در خانه‌ ها، به این شکلى که امروز هست، خطاست. این نسل جوانى که امروز ما داریم، اگر در ده سال آینده، بیست سال آینده و در دوره‌ ها و مرحله‌ هاى آینده‌ این کشور بتوانیم آن را حفظ کنیم، همه‌ مشکلات کشور را اینها حل می کنند؛ با آن آمادگى، با آن نشاط، با آن شوقى که در نسل جوان هست، و با استعدادى که در ایرانى وجود دارد. پس ما مشکل اساسى براى پیشرفت نداریم»(1)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ آذر ۹۴ ، ۰۷:۵۶
سمیرا خطیب زاده

نویسنده: سمیرا خطیب زاده

توصیف مقام معظم رهبری در مورد همسرشان:
ایشان نعمت بزرگی است؛ خدا را شکر می کنم

هفته بسیج فرصت مغتنمی است که از بسیجیانی یاد کنیم که در عین گمنامی و بی اطلاعی دیگران، بار مشکلات و امور انقلاب حقیقتا بر دوش خود کشیدند. کسانی که هر گاه عرصه را برای خدمت صادقانه به نظام اسلامی فراهم دیدند؛ از مزد و جایگاه شغلی و تشویق و رانت حرفی نزدند! آنانکه «عمل به وظیفه» را هدف اصلی خود می دانستند نه «رسیدن به نتیجه». و خداوند هم در قرآن خویش وعده داده است که این مخلصان را به بهترین نتیجه خواهد رساند.

اما نقش زنان بسیجی در این بین از همه شاخص تر و کلیدی تر است. زنانی که در روزهای پر حماسه و بحرانی پیروزی انقلاب، هیچ عرصه ای را در کنار مردانشان خالی نگذاشتند و با شروع هشت سال نبرد آسمانی برای تداوم انقلاب سنگ تمام گذاشتند.

شاید خیلی ها یادشان نیاید اما هنوز از رزمنده های خط مقدم جبهه که بپرسی، شیرینی مربا و کمپوتی که این زنان در پشت جبهه می پختند هنوز هم در کامشان است! چیزی که شاید هیچ گاه در چشم نیامد اما به اعتراف بسیاری از رزمندگان در شرایط بحرانی و سخت جنگ، شوخی و خنده نیروها بر سر خوردن همین کمپوت ها روحیه مضاعفی به آنان می بخشید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ آذر ۹۴ ، ۰۷:۴۹
سمیرا خطیب زاده